Prace Ryszarda Winiarskiego  wśród wydarzeń towarzyszących  57. Biennale Sztuki. 13 maja do 26 listopada 2017


Wystawa prac Ryszarda Winiarskiego "Event –Information – Image" jest jednym z oficjalnych wydarzeń towarzyszących 57. Biennale w Wenecji. W programie mogą wziąć udział jedynie instytucje niezależne, niepubliczne oraz niekomercyjne. Spośród 500 zgłoszeń z całego świata tylko 23 zakwalifikowały się do udziału. Wśród nich wystawa zorganizowana przez Fundację Rodziny Staraków oraz Spectra Art Space.
 
To duże wyróżnienie dla  jednej z najciekawszych osobowości polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku – Ryszarda Winiarskiego. Podczas Biennale, wystawy są dedykowane głównie aktualnym zjawiskom w sztuce. Rzadko zdarzają się prezentacje sylwetek artystów nieżyjących, zwłaszcza w ujęciu monograficznym. To dodatkowy powód do radości.
 
Jerzy Starak, mecenas i promotor sztuki, jest pierwszym z polskich kolekcjonerów w historii Biennale, którego prace z kolekcji można podziwiać podczas tegorocznego święta sztuki w Wenecji. Wystawa "Event –Information – Image"  znajduje się w Palazzo Bollani, położonym 10 minut od Giardini, czyli miejsca gdzie odbywa się Biennale.

Wystawa Ryszard Winiarski | Event-Information-Image
Wydarzenie towarzyszące 57 Międzynarodowej Wystawie Sztuki
La Biennale di Venezia
jest otwarta dla publiczności
od 13 maja do 26 listopada 2017 roku, w godz. 10.00 – 18.00.
Wstęp wolny.
W poniedziałki zamknięte.
Miejsce: Palazzo Bollani
Castello 3647, Venice

Organizator:
Fundacja Rodziny Staraków
Spectra Art Space
www.starakfoundation.org
www.venice2017winiarski.pl
Kuratorka: Ania Muszyńska